Вчорашнє богослужіння можна було б назвати служінням свідчень слави Божої. Усі брати і сестри, які відвідали Ретрит «Дії Духа Святого в останні дні», бажали засвідчити й поділитись тими об'явленнями, які вони отримали від Господа. Нажаль, за браком часу, всі так і не змогли це зробити, але всі ті свідчення, що ми почули, націлюють подивитись в своє серце і переглянути свої особисті відносини з Богом і ходження перед Ним.

Проповідував пастир Сергій Убогов. Тема проповіді - «Не спілкуйтесь з мертвими!»

В неділю, 8 квітня,  разом з усіма християнами східного обряду, церква прославляла воскреслого Господа Ісуса Христа. Чудова й ніжна присутність Божа наповнила зал під час поклоніння та привітань від діточок недільної школи.

Пропонуємо короткий виклад Пасхальної проповіді пастиря Сергія Убогова «Христос Воістину Воскрес!».

«Давайте відкриємо Євангеліє від Матвія 28:1-7:

«Як минула субота, на світанку першого дня тижня, прийшла Марія Магдалина і друга Марія побачити гріб. І ось стався великий землетрус, бо ангел Господній зійшов з небес, відвалив камінь від дверей гробу і сів на ньому. Вигляд його був, як блискавка, і одежа − біла, як сніг. І зі страху перед ним, сторожа затремтіла, і стала, як мертва. І ангел, озвавшись, сказав жінкам: «Не бійтеся, бо знаю, що ви шукаєте Ісуса розп'ятого. Нема Його тут: Він воскрес, як сказав. Ідіть, подивіться на місце, де лежав Господь. Ідіть же скоріше і скажіть учням Його, що Він воскрес з мертвих, і Він зустріне вас в Галілеї − там Його побачите. Ось, я сказав вам».

Християнство є єдиною релігією, де йдеться про порожню гробницю її засновника. Авраам – засновник юдаїзму помер. Будда – засновник буддизму помер. Конфуцій – засновник конфуціанства – помер. Магомет – засновник ісламу також помер. І ніхто з них не воскрес, окрім Ісуса Христа.

З першого дня зародження християнства багатьох цікавило це питання – чи справді Христос воскрес. Бо якщо Христос воскрес – тоді християнство правдиве, а якщо Він не воскресав – тоді воно не має ніякого сенсу. Бо саме воскресіння з мертвих доказує те, що Ісус був Сином Божим і що всі Його Слова є Істина.

Воскресіння Христа є основою християнської віри та центральною темою проповіді Євангелії! Це головне переконання Церкви, що відображене у Символі Віри, де сказані такі слова про Ісуса Христа:

«…І був розп'ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з Писанням. І вознісся на небо…»

«Порожня гробниця Христа була колискою Церкви» − писав французький богослов Пресансе.  Ще один богослов Спароу-Симпсон писав, що «…якщо воскресіння не було історичною подією, то влада смерті залишилась нерушимою, а з нею і наслідки гріха…і, тому, віруючі продовжують перебувати в своїх гріхах точно також, як ще до того, як вони почули про Христа».

Якщо Христос воскрес, то Його вчення правдиве, якщо ні – руйнується все християнство, вся наша віра. Тому протягом всієї історії, починаючи з ІІ століття, воскресіння було головною мішенню нападок на християнську віру.

Сам Христос свідомо поставив прийняття людьми всього Свого вчення в залежність від Свого воскресіння. Коли люди просили Його про знамено, Він вказав на воскресіння як на єдиний і головний доказ істинності Своїх слів.

Без віри у воскресіння християнство взагалі би не могло існувати. Християнська Церква ніколи би не виникла, як би не було воскресіння. Докажіть, що воскресіння не було – і ви позбавитеся від християнства.

Як каже відомий історик церкви Пилип Шафф: «Воскресіння Христа, таким чином, стає безумовно ключовим питанням, від якого залежить істинність або неправдивість християнської релігії. Це або найбільше чудо, або найбільше заблудження в історії людства».

«А якщо Христос не воскрес, то віра ваша даремна…» (1Кор.15:17)

Докази воскресіння Христа

Для ознайомлення з ними рекомендую вам прочитати книгу Джоша Макдауела «Незаперечні свідчення» (нею я користувався під час підготовки до проповіді), а також подивитися художній фільм «Христос під слідством», знятий за однойменною книгою Лі Стробела.

Давайте коротко розглянемо основні докази того, що Христос воскрес.

З точки зору юриспруденції докази мають ґрунтуватися на фактах, що підтверджені документами, речовими доказами та узгодженими показами свідків.

Документальні джерела:

Новий завіт – найавторитетніший історичний документ древності. Всі чотири Євангелія, Книга Діянь та Послання апостолів прямо говорять про воскресіння Христа.

Месіанські пророцтва Старого Завіту також свідчать про смерть та воскресіння Христа. Бо ці пророцтва в точності виконалися у Новому Завіті.

Праці ранніх отців Церкви (Климент Римський, Ігнатій, Полікарп, Іустин Мученик, Тертуліан).

Праці істориків нехристиян (Лукіан, Йосиф Флавій, Тацит).

Речові докази – це численні археологічні знахідки, що підтверджують достовірність євангельських оповідань.

Хто є свідками воскресіння Христова?

Сам Христос. До Свого Розп’яття Він неодноразово говорив учням про те, що буде вбитий і воскресне на третій день. Після воскресіння Він багаторазово являвся Своїм учням та свідчив Сам про Себе.

Багато свідків, описаних у Новому Завіті. Як правило, для підтвердження одного і того ж факту достатньо 2−3 свідки. Свідків же, які побачили Воскреслого Христа було набагато більше.

Так, Воскреслого Ісуса бачили Марія Магдалина, потім дві інші жінки, що поверталися від гробниці, пізніше в той же день Петро, двоє учнів по дорозі в Емаус, апостоли (за виключенням Хоми), через 8 днів апостоли вже у присутності Хоми, 7 учнів біля Тиверіядського озера, 500 душ на Галілейській горі, брат Яків, 11 учнів, присутні при момент вознесіння, Стефан, Павло (по дорозі в Дамаск, в Єрусалимському храмі), Іван на Патмосі.

Основні факти воскресіння: історичні, психологічні, соціологічні.

Історичні факти:

Воскресіння Христа – це подія, що відбулася у реальному часі і просторі. Це не видуманий міф чи казка. Нам відомо конкретне місце, час цієї події, люди, які брали у цьому участь. Багато літературних джерел свідчать про те, що Ісус із Назарету та інші герої НЗ були реальними історичними фігурами. НЗ дає нам дуже багато фактів і детальних описів щодо обставин смерті та воскресіння Ісуса.

Самий важливий факт – Порожня гробниця! Тіло Ісуса не могло зникнути з гробниці природним чином! Це було явне чудо!

Первосвященики боялись, що тіло Ісуса викрадуть. Тому вони упросили Пилата дати солдат для охорони гробниці. Вхід у гробницю Ісуса був закритий великим і дуже важким каменем, який могли відсунути лише кілька чоловіків (не менше 20). Це зробив наряд римських солдат (від 10 до 30 осіб). Гробниця була опечатана восковою печаткою самого прокуратора, несанкціоноване порушення якої вважалося злочином, який суворо карався за римським законом. Гробницю охороняла сторожа (4 солдати). Залишити свій піст каралося смертною карою. За недбале несення охорони та лжесвідоцтво їх проганяли через стрій солдат, озброєних дубинками. Тому навряд чи вони би насмілилися допусти недбалість під час несення варти.

Учні не були сміливими людьми, вони в страху ховалися по домах і вважали Ісуса мертвим, поки Марія Магдалина не повідомила їм чудну новину. І навіть почувши про це вони не відразу повірили. Тому навряд чи вони би насмілилися спробувати викрасти тіло свого Вчителя.

Тіла Ісуса не виявилось у гробниці тому, що Він воскрес. Будь-яке інше пояснення не витримує критики.

Не порушені погребальні пелени. Природним чином не можна було звільнитися від тугих погребальних пелен. Вони залишилися лежати як порожній кокон, без будь-яких порушень зсередини чи ззовні. І пояснення тут одне Ісус звільнився від цих пелен надприродним чином.

Мовчання ворогів Ісуса. Вороги Ісуса визнали пропажу Його Тіла. Ні римляни, ні юдеї не змогли показати народу Тіла Христового або пояснити, куди воно зникло. Потім первосвященики поширили чутку, що тіло Ісуса викрали Його учні. Проте, як ми вже говорили, зробити це було нереально.

Психологічні факти:

Перетворення учнів Христа. Як би учні Ісуса Христа не були цілком переконані у Його воскресінні, вони би ніколи не стали тими самовідданими героями віри, якими їх знає історія. Це стосується й рідних Ісуса по плоті (мати Марія, брат Яків), які спочатку не сприймали Його вчення. Зустріч з воскресли Ісусом повністю змінила Фому.

Перетворення великої кількості людей протягом 2000 років. Лише Христос Воскреслий міг мату таку могутню силу, що здатна перетворювати людське життя.

Соціологічні факти:

Виникнення, існування та постійне зростання Християнської Церкви. Якби не непохитна віра у воскресіння Христове, Церква не вистояла би у тих жорстоких гоніннях, через які вона пройшла в різні періоди історії.

Сьогодні християнство сама велика релігія, що охоплює понад третину населення планети (32−33 %). Християни живуть у всіх 232 країнах світу. Щорічно кількість церков збільшується на 50 тис. Щорічний приріст християн у світі складає 20 млн. людей.

Велика кількість християн-мучеників. Кількість мучеників за Христа, їх мужність та непохитність їх віри просто вражає. За всю історію понад 70 млн. християн стали мучениками.

Принагідно рекомендую вам прочитати книгу Джона Фокса «Книга мучеників» або послухати аудіокнигу (повну версію в восьми частинах). Ця книга - історія гонінь на християн з 1 по 20 століття.  «Книга мучеників» розповість вам про їхню мужність і всеперемагаючу віру, про любов до Христа, про праведників, які перенесли переслідування та прийняли смерть за віру в Бога.

Перенесення дня богослужіння з суботи на неділю. Більшість перших християн були євреями, які суворо дотримувались суботи. Щоб перенести день богослужіння на інший день потрібна була дуже і дуже вагома причина. І ця причина – воскресіння Христа, що сталося у перший день тижня.

Святі Таїнства всіх християн – Причастя та Хрещення пов’язані зі смертю та воскресінням Христа.

На сьогодні існують кілька теорій, які намагаються спростувати факт воскресіння Христа:

Теорія непритомності. Христос не помер на хресті, а лише втратив свідомість, а потім самотужки звільнився з тугих пелен, вибрався з гробниці, пробрався через римську сторожу та втік, а потім десь переховувався і вже з третього дня являвся Своїм учням живий-здоровий. Проте, з медичної точки це абсолютно неможливо. Всі факти свідчать про те, що Ісус насправді помер. Неможливо було вижити після того, щоб з Ним зробили.

Теорія викрадення. Ми вже говорили про неправдоподібність цієї версії з історичної точки зору. Психологічні факти також свідчать проти цієї теорії. Якби учні знали, що насправді Ісус не воскрес, то чи посвятили би вони все своє подальше життя самовідданому служінню Йому? Чи могли ревні віруючі юдеї, які боялися Бога, поширювати відверте лжесвідоцтво? Чи віддали би вони своє життя за несправжнього Месію?

Теорія галюцинації. Проте, з точки зору психіатрії неможливо, щоб подібні галюцинації відбувалися в різний час, різних місцях, з абсолютно різними людьми, а також одночасно у великої кількості людей. Крім того, Воскреслий Ісус говорив з учнями, давав їм торкнутися Своїх ран, їв разом з ними, а через 40 днів вознісся і більше вже нікому не являвся у плоті. Тому ця теорія також є неспроможною.

Теорія, що жінки та учні прийшли не до тієї гробниці. Але вони не могли з п’ятниці до недільного ранку забути, де похований їх улюблений Вчитель, за похованням Якого вони спостерігали. Первосвященики ж, почувши звістку про воскресіння Ісуса, швидко би спростували це, показавши правильну гробницю, де лежить Його мертве тіло. Проте, вони цього не зробили. Тому що жінки прийшли до тієї самої гробниці, де поховали Ісуса. Але вони не знайшли Його там – гробниця виявилася порожня!

Тому, всі свідоцтва з повною ясністю говорять самі за себе,

що ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

В ніч з п'ятниці на суботу відбулась благословенна молитва церкви. Переглянути світлини на Сторінці церкви в соціальній мережі Facebook.

На недільному богослужінні сестра Світлана засвідчила про зцілення серця, яке вона отримала на богослужінні 25 березня, під час молитви за зцілення. Перш, ніж свідчити, сестричка буквально виконала доручення пастиря Самсона і перевірила свій стан, через повне обстеження в Національному інституті серцево-судинної хірургіі імeні М. М. Амосова, де вона лікувалася вже не один рік. Господь повністю оновив її серце. Алілуйя!

Проповідував пастир Сергій Убогов. Тема його проповіді «Яких поклонників шукає Бог?»

«Нехай будуть очі Твої відкриті на храм цей день і ніч, на це місце, про яке Ти сказав: Моє ім'я буде там; почуй молитву, якою буде молитися раб Твій на місці цьому. Почуй моління раба Твого і народу Твого Ізраїля, коли вони будуть молитися на місці цьому; почуй на місці перебування Твого на небесах, почуй і помилуй» (1(3)Цар.8:29,30)

 • Стіни єрусалимського храму.
 • Норми закону і традицій.
 • Соціальний статус.
 • Священні дати.
 • Ритуальні обряди.
 • Почуття страху та провини за гріхи.

«Але Христос, Первосвященик майбутніх благ, прийшовши з більшою та досконалішою скинією, нерукотворною, тобто не такого спорудження, і не з кров’ю козлів і телят, але зі Своєю Кров’ю, один раз увійшов у святилище і здобув вічне відкуплення» (Євр.9:11,12)

 • Ми можемо зустрічатися з Богом у будь-якому місці на землі!
 • Наші відносини з Богом грунтуються не на законі, а на благодаті!
 • Наш соціальний статус ніяким чином не впливає на наші відносини з богом.
 • Ми можемо зустрічатися з Богом у будь-який день та будь-який час!
 • Наше поклоніння і служіння Богові не обмежене ритуальними обрядами!
 • Ми можемо молитися і поклонятися богові, будучи вільними від почуття страху та провини за гріхи!

«Ісус говорить їй: жінко, повір Мені, що надходить час, коли будете поклонятись Отцеві, і не на цій горі, і не в Єрусалимі… Але прийде час, і нині вже є, коли справжні поклонники будуть поклонятися Отцеві духом та істиною, бо таких поклонників шукає Отець Собі» (Iван.4:21-23)

Чи знайде Господь таких людей серед нас з вами?

В неділю, на богослужінні, брат Микола Поварчук презентував свій перший диск авторських пісень «Прославляй» (послухати пісні брата Миколи).

Після прославлення і поклоніння відбулася молитва за людей, що потребували зцілення, в якій повів пастир Самсон Ачеампонг. Господь явив Свою силу и славу! Одразу після молитви сестра засвідчила, що Господь відкрив її вухо, яке майже сім років тому посилали оперувати, тому що залишилось всього 30% слуху.

Проповідував пастир Самсон Ачеампонг. Тема його проповіді - «Ключи Царствия Божьего» є продовженням серії проповідей «Царство Боже» (через технічні причини, на жаль, аудіо та -відеозапис не здійснювався).

«Итак не заботьтесь и не говорите: что нам есть? или что пить? или во что одеться? потому что всего этого ищут язычники, и потому что Отец ваш Небесный знает, что вы имеете нужду во всем этом. Ищите же прежде Царства Божия и правды Его, и это все приложится вам. Итак не заботьтесь о завтрашнем дне, ибо завтрашний [сам] будет заботиться о своем: довольно для [каждого] дня своей заботы» (Мф.6:31-34).

Слова Господа Иисуса обращают наше внимание на повседневные нужды человека (в пище, здоровье, одежде и крове над головой), которые ослепили миллионы людей и увели от познания Бога.
Однако Господь обращает внимание Своих учеников и дает четкое понимание того, что есть главнейшее - Царство Божье. Царство Божье можно увидеть, в него можно войти (через рождение свыше). Нужно знание и понимание как войти в него, потому что Царство Божье есть воля Божья для всех людей. И если язычники не ищут Бога в первую очередь, то мы не должны уподобляться им, а искать прежде всего Царства Божьего, его праведности, силы и славы. Доверять Господу, подобно тому, как в свое время сделал это раб Его Иов. Продолжение проповеди следует.

В воскресенье в церкви служил дорогой гость - архиепископ Сергей Журавлев. Тема его проповеди «Благодатный огонь» глубоко коснулась сердец.

«Со Христом и в тюрьме мы свободны
Без Христа и на воле тюрьма»

Человечеству, отпавшему от Бога, свойственно гонятся за вымышленными и ложными чудесами, зачастую имеющими вид яркого шоу.
Настоящие Божьим чудеса не так заметны, не так явны, но они истинны.

«И когда они были в страхе и наклонили лица свои к земле, сказали им: что вы ищете живого между мертвыми? Его нет здесь: Он воскрес; вспомните, как Он говорил вам, когда был еще в Галилее, сказывая, что Сыну Человеческому надлежит быть предану в руки человеков грешников, и быть распяту, и в третий день воскреснуть. И вспомнили они слова Его»
‭‭(От Луки святое благовествование‬ ‭24:5-8‬)

Очень часто, когда происходит истинное чудо, люди не верят (Луки 24:13-35). Однако, даже если глаза закрыты, но сердце не обманешь:

«И они сказали друг другу: не горело ли в нас сердце наше, когда Он говорил нам на дороге и когда изъяснял нам Писание?»‭‭(Луки‬ ‭24:32‬)

Когда сошёл Дух Святой, Он как огнем зажег сердца людей верой. Ученики, которые были растеряны, рассеялись и предали, стали героями и прошли впоследствии страшные гонения. Слово Божье говорит нам:

«в усердии не ослабевайте; духом пламенейте; Господу служите» (Послание к Римлянам‬ ‭12:11‬)

Жизни первых учеников, последователей Иисуса Христа, которые жили до нас, свидетельствуют, что пламенеть сердцем возможно в любой ситуации.
Чем ближе приближается Господь к человеку, тем сильнее огонь Его любви. От этого огня    чьё-то сердце растает подобно воску, а чьё-то сердце превратится в камень, подобно глине, вынесенной на солнце.
Если когда-то Моисей вывел из Египта только определённое количество людей, поверивших ему, то сегодня Иисус Христос, живущий Святым Духом в сердцах Своих детей, выводит на свободу людей по всей земле. От нас зависит освящаться, возрастая в вере и познании Святого, призвавшего нас в чудный Свет Свой. 
Пусть каждый из нас пройдёт предназначенный ему путь и дойдёт до конца, пламенея сердцем и сохранив свою веру. Пусть благодатный огонь, который Господь зажег в наших сердцах, освящает, изменяет нас и людей вокруг нас.

Сторінка 1 із 23

Богослужіння проходять:

Розклад служінь:

 • Понеділок: 18:30 | Богослівські читання
 • Середа: 11:00, 18:00 | молитва
 • Неділя: 11:00-13:00 | недільне служіння

Служіння проходять за адресою:

 • м. Київ, вул. Січових Cтрільців (Артема), 1/5, Будинок Художника
 • Тел.: (050) 38 777 19 | (044) 331 69 51
 • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підтримати служіння

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…