Навіщо ходити до церкви?

На недільному служінні, після прославлення і молитви, церква вислухала свідчення Божої слави в житті сестри Руслани Степанової, яка майже місяць знаходилась в лікарні. Господь Бог не тільки зцілив її, всупереч прогнозам лікарів - «тебе винесуть звідси вперед ногами» - але й використав для спасіння кількох дорогих душ. Проповідував пастир Сергій Убогов. Тема його проповіді - «Навіщо ходити до церкви?»

Пропонуємо вам короткий виклад проповіді.

«Однією з головних ознак християнина є те, що він ходить до церкви. Тобто регулярно відвідує недільні та інші зібрання помісної громади, членом якої він є.

А навіщо треба регулярно ходити до церкви? Давайте нагадаємо цю істину самі собі та поділимось нею з тими, хто цього ще не знає.

І тут спочатку слід акцентувати, що церква, передусім, − це не храм, не будівля, не формальна організація, а живе зібрання людей, віруючих в Господа Ісуса Христа. І в церкву, насправді, треба не ходити чи іноді заходити, як прихожани. В церкві треба не формально числитися, як статистична одиниця. А треба бути дієвим членом помісної церкви, який бере постійну участь у церковному житті, має тісні відносини з пасторами та іншими членами церкви, знайшов своє місце в тілі церкви та служить на її збудування.

«з Якого все тіло, що складається і з’єднується всякими зв’язками, що взаємно скріплюються, при дії в свою чергу кожного члена, одержує приріст для будування самого себе любов’ю» (Еф.4:16)

І, звісно, не може замінити реальне живе членство у помісній церкві перегляд богослужінь в інтернеті.

Так навіщо треба регулярно брати участь у зібраннях церкви?

Перед тим, як відповісти на це питання, ще зауважу, що основними церковними зібраннями є недільні урочисті зібрання, молитовні зібрання та домашні зібрання. Крім того, в церкві періодично проводяться збори служителів та різні навчальні семінари. Саме так жила і Перша Єрусалимська Церква.

«Вони ж постійно перебували в ученні апостолів, і в єднанні та переломленні хліба, і в молитвах... І щодня однодушно були в храмі, і, ламаючи хліб по домах…» (Дiї.2:42-46)

При цьому, у всіх видах церковних зібрань слід брати активну, а не пасивно-споглядацьку участь. Тобто треба бути активно залученим до молитви, прославлення і поклоніння, уважно слухати та конспектувати проповіді і вчення, цікавитися новинами та подіями церкви, свідчити про діла Божі у своєму житті, служити своїми духовними дарами тощо.

«Коли сходитесь ви, то кожен із вас псалом має, має повчання, має мову, одкровення має, має тлумачення, ‒ все це нехай буде на збудування!» (1Кор.14:26)

Так навіщо, все ж таки, треба регулярно брати активну участь у зібраннях та житті церкви? Навіщо потрібно це членство і служіння в церкві? Це релігійний закон, видуманий пасторами, чи Господня заповідь? Що, взагалі, церква дає християнину? Яка від неї користь?

 1. В церкві людина постійно навчається істинам Слова Божого та підтримує і зміцнює свою віру.

«Тому, як ви прийняли Христа Ісуса Господа, так і ходіть у Ньому, будучи укорінені і утверджені в Ньому та зміцнені у вірі, як ви навчені, збагачуючись у ній із подякою» (Кол.2:6,7)

 1. Спільна молитва, яка звершується у церкві, має набагато більшу силу, ніж молитва однієї людини чи сім’ї.

«Отже, Петра стерегли у в’язниці, а тим часом, церква ревно молилася за нього Богові…І ось постав Ангел Господній, і світло осяяло в’язницю…І впали ланцюги з його рук» (Дiї.12:5-7)

 1. В церкві активно діє Дух Святий, Який нас зцілює, звільнює, освячує, духовно зміцнює, наділяє дарами, наставляє на істину та відкриває нам волю Божу.

«Хто має вухо, нехай чує, що Дух говорить Церквам» (Об.3:6)

 1. В церкві людина проходить навчання і практику служіння та духовно зростає.

«І Він настановив одних апостолами, інших пророками, інших євангелістами, інших пастирями та вчителями, для вдосконалення святих, на діло служіння, для зміцнення Тіла Христового» (Еф.4:11,12)

 1. В церкві людина отримує духовну, моральну, матеріальну та суспільну підтримку у часи труднощів.

«Носіть тягарі один одного і так виконаєте закон Христовий» (Гал.6:2)

 1. Будучи частиною церкви людина має більший успіх у служінні та сильніший духовний захист від атак і спокус сатани, ніж якби вона була сама по собі.

«Отже, моліться за нас, браття, щоб слово Господнє ширилося і славилося, як і у вас, і щоб нам визволитися від непорядних та лукавих людей, бо не в усіх віра. Але вірний Господь, Який зміцнить вас і збереже від лукавого» (2Сол.3:1-3)

 1. Церква є тим місцем, де діє вся повнота Бога – Його сила, Його слава, Його влада, Його Царство. Іншого такого місця на землі немає!

«…Церкви, яка є тіло Його, повнота Того, Хто наповнює все у всьому»(Еф.1:22,23)

 1. В церкві, а особливо під час звершення Таїнства Причастя, людина найбільш сильно відчуває свою єдність із Небом, Христом та Вселенською Церквою.

«Одне тіло й один дух, як ви й покликані в одній надії вашого покликання» (Еф.4:4)

Господь, як ніхто інший, знає нашу людську природу, знає, наскільки сильно ми потребуємо церкви, яку Він створив з нас і для нас. Тому у Своєму Слові Він закликає нас не залишати зібрань своєї помісної церкви та не пропускати їх без поважних причин.

«Не будемо залишати зібрання свого, як у деяких є звичай; але будемо умовляти один одного, і тим більше, чим більше бачите наближення того дня» (Євр.10:25)

А сьогодні, коли ми явно бачимо наближення останніх днів, ми маємо ще більше горнутися до Христа та Церкви, яка є Його тілом, Його домом і Його нареченою».

 

Богослужіння проходять:

Розклад служінь:

 • Понеділок: 18:30 | Богослівські читання
 • Середа: 11:00, 18:00 | молитва
 • Неділя: 11:00-13:00 | недільне служіння

Служіння проходять за адресою:

 • м. Київ, вул. Січових Cтрільців (Артема), 1/5, Будинок Художника
 • Тел.: (050) 38 777 19 | (044) 331 69 51
 • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підтримати служіння

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…