Сьогодні, 18.04.2021р., на онлайн Богослужінні проповідував пастор Ігор Іванов. Тема проповіді: «Де Бог, коли ми страждаємо?»" Чому християни проходять страждання? Де Бог? Таке питання часто задають невіруючи люди, дивлячись на все зло, яке є у цьому світі. Бог не творив зла, Адам і Єва перебували в раю, в Божій присутності. Але прийшов гріх у життя людини і сьогодні ми бачимо, що все зло є наслідком гріха. Які є причини страждань:
1. Падший світ, в якому ми живемо.
2. Непослух Божій волі, гріх.
3. Війна проти святих.
Ісус Христос Христос примирив нас з Богом, назвав нас Своїми дітьми, тільки через Нього можна попасти на небо. Але цей шлях має певні умови.
«душі учнів зміцняючи, просячи перебувати в вірі, та навчаючи, що через великі утиски треба нам входити у Боже Царство.»(Дії 14:22)
Бог зробив Свою частину, але є і наша частина, як дітей Божих. Які цілі «вузьких місць у нашому житті:
1. Щоб очистити нас і затвердити.
«Ось Я посилаю Свого Ангола, і він перед обличчям Моїм приготує дорогу. І нагло прибуде до храму Свого Господь, Якого шукаєте ви, і Ангол заповіту, Якого жадаєте. Ось іде Він, говорить Господь Саваот! І хто витерпить день Його прибуття, і хто встоїть, коли Він з'явиться? Бо Він, як огонь той у золотаря, і як у пральників луг. І Він сяде топити та чистити срібло, і очистить синів Левія, і їх перечистить, як золото й срібло, і будуть для Господа жертву приносити в правді.»(Малах. 3:1-4)
«Блаженна людина, що витерпить пробу, бо, бувши випробувана, дістане вінця життя, якого Господь обіцяв тим, хто любить Його.» ( від Якова 1:12)
2. Закликати до покаяння.
«то Він буде йому милосердний та й скаже: Звільни ти його, щоб до гробу не йшов він, Я викуп знайшов.» (Йова 33:24)
3. Зберегти від звеличування.
«А щоб я через пребагато об'явлень не величався, то дано мені в тіло колючку, посланця сатани, щоб бив в обличчя мене, щоб я не величався. Про нього три рази благав я Господа, щоб він відступився від мене. І сказав Він мені: Досить тобі Моєї благодаті, бо сила Моя здійснюється в немочі. Отож, краще я буду хвалитись своїми немочами, щоб сила Христова вселилася в мене. Тому любо мені перебувати в недугах, у прикростях, у бідах, у переслідуваннях, в утисках через Христа. Коли бо я слабий, тоді я сильний. » (2 до корин. 1:3-5)
4. Спонукати чутливість до Божого голосу.
«Тільки послухом уха я чув був про Тебе, а тепер моє око ось бачить Тебе...» (Йов 42:5)
5. Навчити втішати інших.
«Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, Отець милосердя й Бог потіхи всілякої, що в усякій скорботі Він нас потішає, щоб змогли потішати й ми тих, що в усякій скорботі знаходяться, тією потіхою, якою потішує Бог нас самих.
Бо поскільки намножуються в нас терпіння Христові, так через Христа й потішення наше намножується.» (2 до корин. 1:3-5)
6. Випробувати нашу віру.
«Тіштеся з того, засмучені трохи тепер, якщо треба, всілякими випробовуваннями, 7 щоб досвідчення вашої віри було дорогоцінніше за золото, яке гине, хоч і огнем випробовується, на похвалу, і честь, і славу при з'явленні Ісуса Христа.» (1 Петра 1:6-7)
7. Принести плід.
«Бо теперішнє легке наше горе достачає для нас у безмірнім багатстві славу вічної ваги,» (2 до корин. 4:17)
«Бо я думаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті супроти тієї слави, що має з'явитися в нас.» (до рим. 8:18)