Що символізує Сіон?

Цієї неділі, 03.01.2021р., відбулося новорічне Святкове Богослужіння Причастя. Проповідував пастор Сергій Убогов. Тема проповіді: «Що символізує Сіон?»

В Біблії часто згадується слово Сіон. Що ж це означає, що це за місце? Сіон − це пагорб або сама висока частина Єрусалиму. Друге значення: це місто Давида. З історичної, політичної, економічної точки зору для Ізраіля це було дуже важливе місце. Після зруйнування Єрусалимського храму Сіон став символом Єрусалиму та всієї обетованної землі, до якої прагнув повернутися єврейський народ, який був розсіяний по всьому обличчю Землі.

Сьогодні ми, новозавітні християни, розглядаємо Сіон в контексті Нового Завіту і того, що робив Ісус Христос. Згідно передання, саме на горі Сіон знаходилася горниця, у якій відбулася остання Пасхальна трапеза, Таємна Вечеря Господа зі Своїми учнями або Євхаристія, Причастя. Саме на горі Сіон в День П’ятидесятниці Дух Святий зійшов на апостолів і ця подія стала Днем народження Новозавітньої Церкви.

Слово Боже в пророчому сенсі каже про Сіон − свята гора. Сіоном Біблія називає оселю Бога, дім Божий. Господь розширює межі Сіону.

«Співай же та тішся, о дочко Сіону, бо ось Я приходжу та перебуватиму посеред тебе, говорить Господь!» ( Захарії 2:14)

Сіон - образ міста, де царює Бог. Царем Сіону є Ісус Христос.

«Я ж помазав Свого Царя на Сіон, святу гору Свою.» (Псалом 2:6)

Духовне значення Сіону: це вже духовна теріторія, це місце, в якому царює Господь.

Через Ісуса Христа нам вже відкрилося духовне значення Сіону, що це вже духовна теріторія і вона не обмежена земною теріторією. Сіон − це вже будь-яке місце, на якому поклоняються Живому Богу!

«Ісус промовляє до неї: Повір, жінко, Мені, що надходить година, коли ні на горі цій, ані в Єрусалимі вклонятись Отцеві не будете ви.  Ви вклоняєтесь тому, чого ви не знаєте, ми вклоняємось тому, що знаємо, бо спасіння від юдеїв. Але наступає година, і тепер вона є, коли богомільці правдиві вклонятися будуть Отцеві в дусі та в правді, бо Отець Собі прагне таких богомільців.» (Від Івана 4:21-23)

Бог проявляється там, де Його шукають, де Йому поклоняються, де моляться, де Його діти зібрані в Його Ім’я! Сьогодні через віру, через поклоніння, через молитви ми з вами у духовному світі увійшли на гору Сіон.

«І підуть численні народи та й скажуть: Ходіть та зберімось на гору Господню, до дому Бога Якового, і доріг Своїх Він нас навчить, і ми підемо стежками Його! Бо вийде з Сіону Закон, і слово Господнє з Єрусалиму.» (Ісая 2:3)

З Сіону приходить спасіння, бо тут Цар-Спаситель.

 «Бо з Єрусалиму вийде позостале, а рештки з гори Сіон. Ревність Господа Саваота зробить це.» ( Ісая 37:32)

Тут ми отримуємо допомогу і підтримку.

«Господь моя скеля й твердиня моя, і Він мій Спаситель! Мій Бог моя скеля, сховаюсь я в ній, Він щит мій, і ріг Він спасіння мого, Він башта моя!» (Псалом 18:3)

Сьогодні Сіон − це Церква Ісуса Христа. І на Сіоні мешкає вічна радість.

«І Господні викупленці вернуться та до Сіону зо співом увійдуть, і радість довічна на їхній голові! Веселість та радість осягнуть вони, а журба та зідхання втечуть!» (Ісая 35:10)

Духовний Сіон − це Церква, Царство Боже, що вже прийшло на Землю. Тому ми перебувачи ще на Землі, вже тут ми зв’язані з  Небесами, Церква, що на Землі з Церквою на Небесах, Небесним Єрусалимом.

«Але ви приступили до гори Сіонської, і до міста Бога Живого, до Єрусалиму небесного, і до десятків тисяч Анголів, і до Церкви первороджених, на небі написаних, і до Судді всіх до Бога, і до духів удосконалених праведників, і до Посередника Нового Заповіту до Ісуса, і до покроплення крови, що краще промовляє, як Авелева.» (До євреїв 12:22-24)

Але все залежить від стану нашого серця, куди ми заходимо, якщо з Богошуканням, з Богопоклонінням, з очікуванням, тоді ми отримуємо від Бога. І ми міняємося через це, виходимо іншими з зали Богослужіння. Саме Сіон − це справжня краса! Наскільки ми являємо Бога, настільки ми являємо Його славу!

«із Сіону, корони краси, Бог явився в промінні!» (Псалом 50:2)

 

 

Богослужіння проходять:

Розклад служінь:

  • Неділя: 13:00-15:00 | служіння

Служіння проходять за адресою:

  • м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11, (2 поверх, зал "Адмірал) М. Майдан Незалежності
  • Тел.: (050) 38 777 19 
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підтримати служіння

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…