В Україні засновано Асоціацію духовного піклування

13 липня 2017

«7» липня 2017 року за ініціативи Комітету з питань охорони здоров'я Української Міжцерковної Ради та Громадської спілки «Всеукраїнські Християнські Ініціативи» в Україні офіційно запрацювала Громадська організація «Асоціація духовного піклування» (ДПА).

Ця ініціатива набуває особливої актуальності в умовах повернення нашого народу до релігійності та загострення потреби людей у духовно-моральній підтримці внаслідок глибокої соціально-економічної кризи в Україні. Аналогічні організації сьогодні активно функціонують в країнах ЄС, США та Канаді.

Засновниками ДПА виступили вітчизняні фахівці у сферах релігії, охорони здоров'я та соціальної роботи. Вже на етапі державної реєстрації ДПА стала офіційним партнером та представником міжнародної Асоціації духовного піклування / Spiritual Care Association та Мережі капеланів охорони здоров'я / HealthCare Chaplaincy Network (США).

Основною статутною метою ДПА є сприяння впровадженню інституту капеланства та духовного (душпастирського) піклування у сферу охорони здоров'я та соціального захисту.

Основними завданнями ДПА є:

 1. Сприяння створенню міжконфесійних капеланських служінь при закладах охорони здоров’я та соціального захисту.
 2. Сприяння створенню відділів здоров’я та кабінетів духовного консультування при релігійних, благодійних та громадських організаціях.
 3. Організація підготовки і підвищення кваліфікації капеланів та духовних консультантів, які здійснюють душпастирське служіння у сфері охорони здоров’я та соціального захисту.
 4. Проведення навчальних курсів для священнослужителів та студентів духовних навчальних закладів з клінічних, медико-психологічних та медико-соціальних аспектів душпастирського служіння.
 5. Проведення навчальних курсів для пацієнтів, членів їх сімей та всіх бажаючих громадян з духовних аспектів збереження фізичного і психічного здоров’я.
 6. Проведення тематичних семінарів для лікарів, медичних сестер, психологів та соціальних працівників з духовних та етичних аспектів їх професійної діяльності.
 7. Організація наукових досліджень, науково-практичних заходів, участь в розробці законодавчих актів, нормативних документів та навчально-методичних матеріалів з питань душпастирського служіння у сфері охорони здоров’я та соціального захисту.

На даний час члени ДПА входять до складу Громадської ради з питань співпраці з ВРЦіРО при МОЗ України та Експертної ради Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» у ВР України.

Щиро сподіваємося, що з Божою допомогою та у співпраці з релігійними організаціями, асоціаціями капеланів та іншими національними і зарубіжними партнерами ДПА вдасться реалізувати поставлені статутні завдання з метою впровадження ефективної системи духовного (душпастирського) піклування у сферу охорони здоров’я та соціального захисту України!

 Прес-служба ДПА

 

Богослужіння проходять:

Розклад служінь:

 • Неділя: 13:00-15:00 | служіння

Служіння проходять за адресою:

 • м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11, (2 поверх, зал "Адмірал) М. Майдан Незалежності
 • Тел.: (050) 38 777 19 
 • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підтримати служіння

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…